Büyük İspanya

BÜYÜK İSPANYA TURU

THY İLE

7 GECE

1.Gün

Ankara,İstanbul, Bilbao

İlk gün, uçuştan iki buçuk saat önce Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Bilbao. Panoramik Bilbao şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; festival ve dini bayramlarda bölge halkını ağırlayan görkemli Begona Bazilikası, Casco Viajo, Arriaga Tiyatrosu, ünlü Belediye Binası ve Santiago Calatrava’ nın ödüllü eseri Zubizuri köprüsü(White Bridge) yer alıyor. Ardından nehir boyunca ilerleyip La Salve Zubio Köprüsü' nden karşı kıyıya geçerek şehri keşfe devam ediyoruz. Şehir ödüllü mimar Frank Gehry’ nin eseri, modern mimari Guggenheim Müzesi ve ilginç vitrayları ile Bilbao Concordia Tren Garı, Santiago Katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Süper lüx otobüslerimizle otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

2.Gün

Bilbao, Madrid

Sabah kahvaltısının ardından; özel otobüslerimiz ile Madrid' e transferimiz gerçekleşiyor. Madrid' e varışımızın ardından serbest zaman. İsteyen misafirlerimizekstraolarak düzenlenecek olanToledo Gezisiile günlerini değerlendirebilirler. Akşamekstraolarak düzenlenecek olanFlamenko Gecesi, katılmak isteyen misafirlerimizi Flamenko dolu bir gece bekliyor.Geceleme otelimizde.

3.Gün

Madrid

Sabah kahvaltısının ardından Madrid panoramik şehir gezisinde Kraliyet Sarayı, Plaza de España, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol, Alcala Kapısı, Neptün Çeşmesi, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında misafirlerimizekstraolarak düzenlenecek olanSegovia Gezisi' ne katılabilirler. Ardından özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.Gün

Madrid, Valencia

Sabah kahvaltısının sonra özel otobüslerimiz ile Valencia' ya transferimiz gerçekleşiyor. Varışın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde Jardines del Turia (Turia Bahçeleri), gotik mimari yapısına sahip Valencia Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı ve modern mimari tarzı ile Ciudad de las Artes y las Ciencias yapıları göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir gezisinin ardından özel otobüslerimiz ile otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

5.Gün

Valencia, Barcelona

Sabah kahvaltısının ardından Süper lüx otobüslerimiz ile Barcelona' ya transferimiz gerçekleşiyor. Barcelona’ ya varışın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarasında fotoğraf çekilme şansı yakalayabileceğiniz Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi' nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic görülecek yerler arasında. Sonrasında misafirlerimizekstraolarak düzenlenecek olan bölgenin en ünlü merkezlerinden biri olanPark Güell, Barri Goticgezisine katılabilirler. Ardından Süper lüx otobüslerimiz ile otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün

Barcelona

Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz günleriniekstraolarak düzenlenecek olanFigueras ve Gironagezisi ile geçirebilirler. Gezi ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

7.Gün

Barcelona, Zaragoza

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüslerimiz ile Aragon özerk bölgesinin başkenti; Zaragoza' ya transferimiz gerçekleşiyor. Zaragoza' ya varışımızın ardınfan panoramik olarak görülecek yerler arasında; Pilar Meydanı, İspanya' nın en büyük katedrali Santa Pilar katedrali, Aljaferia Sarayı, Catedral del Salvador gibi Unesco Dünya mirası listesine girmiş birçok yapıyı görme imkânımız oluyor. Ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.

8.Gün

Zaragoza, Bilbao, İstanbul, Ankara

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve özel otobüslerimiz ile havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile dönüş uçuşumuz gerçekleşiyor. Ardından Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.

EKSTRALAR

Ekstra gezi:Toledo Gezisi|55 Euro

1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar,döneminin en önemli kültür,ticaret ve askeri merkezi olan Tajo Nehri'nin çevresinde kıvrılarak koruma altına aldığı, UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi'ne koyduğu Toledo'da gerçekleştireceğimiz bu gezimizde, El Greco'nun eşsiz eserleriyle ününe ve zarafetine güzel sanatları da eklemiş Toledo Kathedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Tajo Nehri'ni geçerek şehre bağlanan Alcantara Köprüsü, şehrin bütün tarihi olaylarına tanıklık etmiş Bisagra Kapısı ve iç içe geçmiş Orta Çağ karakterli sokaklarını rehberimizin anlatımı eşliğinde gezeceğiz. Bizlere verilen serbest zamanın ardından şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların imal edildiği ve bu alanda haklı bir unvana sahip dünyaca meşhur Toledo Çeliği'nin geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret ederek, harlanmış ateşte çelik ustalarının güçlü çekiç darbeleriyle büyük bir ustalıkla eserlerine şekil verişlerini yakından izleyecek ve çeliğin Endülüs döneminde el işçiliği ile buluşarak Şam İşi olarak ünlenmiş çelik tabaklar üzerine 24 ayar altın telinden telkari ustalarının incelikle çıkardığı işçilikleri göreceğiz.

Ekstra gezi:Flamenko Gecesi - Madrid|55 Euro

İspanya’nın dünya kültürüne bir hediyesi olan; acıların ve hüznün dans ve müzikle teatral yansıması flamenko şovunu şehrin en tanınmış ve en iyi performansının sahnelendiği Restaurantlardan birinde izleme fırsatı bulacaksınız.

Ekstra gezi:Segovia Gezisi - Büyük İspanya|25 Euro

Madrid’ in kuzeybatısında yeşil tepeler üzerinde kurulmuş Tipik bir Roma şehri görüntüsündeki Segovia; geçmiş ile günümüzün bir arada yaşandığı tarihi şehirlerinden biridir. Disneyland’ ın sembolü haline gelmiş şatosuna ilham kaynağı olan Alcazar şatosu ve Romalılar tarafından M.S. 50 yılında granit taşlardan yapılmış su kemerlerini tur sırasında görme imkânı bulacaksınız.

Ekstra gezi:Park Güell, Barri Gotic Gezisi|45 Euro

La Sagrada Familia' nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan Park Güell' i gezerken Gaudi' nin dehasına bir kez daha hayran kalacaksınız. Ardından Barselona' nın en eğlenceli bölgesine Barri Gotic' e gidiyoruz

Ekstra gezi:Figueras ve Girona Gezisi|60 Euro

Müslüman, Hıristiyan ve Musevi mirasının iç içe geçtiği en güzel örneklerinden biri olan bu şehrin balık sırtı sokaklarında gezerken tarih içinde bir seyahate çıkacak, Eyfel Köprüsü'nden geçerken nehir kıyısındaki rengârenk evlerle büyülenecek, parfüm filminin çekildiği sahnelerle bütünleşecek ve şehrin muhteşem tarihi dokusunu soluyacaksınız. Gezimizin bir diğer noktası Fransa sınırına çok yakın olan, küçük ve şirin bir kasaba olan Figueras. Burada Salvador Dali eserlerine renkli bir yolculuk yapıyoruz.

TÜM EKSTRA PAKETLER ALINIRSA ŞOK FİYAT 220 EURO !!!!

45 kişilik grup tamamlandığı zaman hareket edilecektir.

Ücrete Dâhil Olanlar • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ileAnkara, İstanbul Bilbao gidiş, Bilbao İstanbul Ankara dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Bilbao' da 1, Madrid’ de 2, Valencia' da 1, Barcelona’ da 2, Zaragoza' da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı • Panoramik Bilbao, Madrid, Valencia, Barcelona, Zaragoza şehir gezileri • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler • PREMİER TUR Türkçe rehberlik hizmetleri • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır) • Barcelona otel konaklama vergileri
Ücrete Dâhil Olmayanlar • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.) • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli 0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 90 € ücret ödenir • Öğle ve akşam yemekleri • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri • Ekstra turlar • Kişisel harcamalar
Vize VİZELİ TUR BİLGİLENDİRMESİ T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da PREMİER TUR aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan PREMİER TUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir , aksi halde doğacak sonuçlardan PREMİER TUR sorumlu olmayacaktır." Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.