ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

449TL

1.GÜN:
4 Nisan Gece Premier Tur Önünden hareket ediyoruz Ankara - Aksaray üzerinden, Çukurova’nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen, Adana’ya hareket ediyoruz. Seyhan Baraj Gölü kenarın da kahvaltı için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, eski Adana, meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii, Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, hep beraber, 2013 yılında düzenlenen ilk karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekecek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra Rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.
2.GÜN:
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi gezimiz ardından, Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan Eshab-ı Keyf Mağarasını ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin ardından da, eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra, Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Sonrasın da eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken rehberimizden Şahmeran’ın efsanesi hakkında bilgi alıyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezilerimiz sonrasın da Ankaraya doğru hareket ediyoruz ve bir başka Premier Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER;
*Gidiş Dönüş Ulaşım
*1 Araç içi,1 Otel Kahvaltı
*1 Akşam Yemeği
*1 Gece 4* Otel Konaklama
*Kokartlı Rehberlik Hizmeti
*Refakat Hizmeti
*Tüm Geziler
*Seyahat Sigortası

TÜRSAB BELGE NO :A-2825

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER; *Gidiş Dönüş Ulaşım *1 Araç içi,1 Otel Kahvaltı *1 Akşam Yemeği *1 Gece 4* Otel Konaklama *Kokartlı Rehberlik Hizmeti *Refakat Hizmeti *Tüm Geziler *Seyahat Sigortası
KİŞİSEL HARCAMALAR ÖĞLEN YEMEKLERİ MÜZE GİRİŞLERİ