GAP TURU (G.Antep-Ş.Urfa-Harran-Halfeti-Mardin-Diyarbakır-Batman-Birecik)

1250 TL (5 TAKSİT)

GAP TURU

ADANA -GÖBEKLİTEPE-HALFETİ-NEMRUT-MARDİN-HASANKEYF-HATAY-ŞANLIURFA

05-12 EKİM

6 GECE, 7 GÜNDÜZ YARIM PANSİYON

1.GUN: Akşam saat 22:00 ‘da Adana’ya hareket ediyoruz. Gerekli ikram ve molalarımız ile yolumuza devam ediyoruz

2.GÜN: Adana’ya varışımızın ardından anlaşmalı tesisimizde kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Panoramik Eski Adana gezisi yapıp Meşhur Köprüyü görüp fotoğraf çektikten sonra Sabancı Müzesini hareket ediyoruz. Ardından öğle yemeği ve alış-veriş için serbest zaman verip otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GUN: Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. İlk olarak Dünya`nın ilk Kilisesi kabul edilen ve bir topluluğa "Hıristiyan" tanımlamasının ilk yapıldığı yer olan St. Pierre Kilisesi`ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Antakya Mozaik Müzesi`ni gezip Habib-i Neccar Camisini ziyaret ediyoruz. Sonrasın da öğle yemeğimizi alıp harbiye şelalelerine varıp rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıp çay kahve molası veriyoruz. Serbest zaman sonrası Samandağ dünyanın ilk tüneli olan Titus Tüneli ve Beşikli Mağara’sının gezilmesinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası Gaziantep’e hareket. Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo ekonomik açıdan en gelişmiş ilinde Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesini geziyoruz. Sonrasında Öğle yemeğimizi alıp ardından Gaziantep Kalesini gezip bakırcılar ve baharatçılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Birecik ilçesine ulaşıyoruz. Burada dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak kuşlarını görüyoruz. ArdındanHalfeti'de tekne turumuzu yapıp otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası Şanlıurfa’ya varıyoruz. Dünya’da dinler tarihini değiştiren dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe rehberimizin anlatımları ile tanıyoruz. Ardından Balıklı göl alanına ulaşıyoruz. Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra öğle yemeğimizi alıp ardından sabrın sultanıHz. Eyüb Makamını ziyaret ediyoruz. Sonsuz inancı ve sabrı nedeniyle Allah tarafından ödüllendirilmiş peygamberin makamını ziyaret ettikten sonra ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran’a ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(isteğe bağlı sıra gecesine gidilecektir.)

6.GUN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası ‘’kaleler kenti’’ anlamına gelen Mardin’ e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız; insan yaşamının ilginç bir betimlemeyle anlatıldığı; Mardin yapılarının en büyüklerinden olan; bir külliyeyi andıran görünümüyle Kasımiye Medresesibinlerce yıllık tarihin taş evlerini ve dar sokaklarında rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşle tanıyıp Mardin Çarşısını gezip öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında 11.yy da yapıldığı tahmin edilen ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhurUlu Camiigörüyoruz. Ardından Hz. İsa’dan sonra V. yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan günümüzde halen kullanılmakta olan Dayr-ül Zafaran Manastırına gidiyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.GUN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Hasankeyf’i görüp rehberimizden bilgi alıp fotoğraf çektikten sonra Adıyaman’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alıp Minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağını gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıp ardından Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos,Zeus, Apollon, Herakles,Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terasını görüp sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.GÜN: Sabah açık büfe kahvaltı sonrası halkının işgale karşı verdiği mücadelenin ödülü olan İstiklal Madalyasına sahip Dört coğrafi bölgenin kavşağında yer alan Kahramanmaraş’a hareket ediyoruz. Burada ulu camii ve bakırcılar çarşını görüp öğle yemeği aldıktan sonra Dondurma alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Ankara’ya Hareket ediyoruz. Gereli ikram ve molalarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileği ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

GEZİ ÜCRETİ: 1.200,00 TL (NAKİT) – 1.215,00 TL (TEK ÇEKİM) – 1.250,00 TL (5 TAKSİT)

TEK KİŞİLİK FARK: 400,00 TL – 00-06 YAŞ ÇOCUK: 650,00 TL – 06-12 YAŞ ÇOCUK: 950,00 TL

ARAÇLAR KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. KOLTUK NUMARALARI ÖDEME SIRASINA GÖRE VERİLECEKTİR.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ: Son model full donanımlı araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım, (7) Kahvaltı, (6) Akşam Yemeği, 6 gece konaklama, Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Tüm çevre gezileri ve Premier Tour Refakati.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ: Tüm Öğle Yemekleri, Son gün akşam yemeği, Nemrut Dağı çıkış için transfer ücreti, Halfeti’de tekne turu, Sıra Gecesi, Müze, Milli Park ve ören yeri giriş ücretleri, Yemeklerde alınacak içecek ücretleri, Kişisel Harcamalar.

PREMIER TOUR A.Ş

ADRES: ZİYA GÖKALP BULVARI NO:9/1 KIZILAY/ANKARA - TÜRKİYE

TEL: 00 90 312 435 70 00 (PBX) - 435 70 75 - 435 8668 FAX: 00 90 312 435 95 47

EMAIL: sales@premier-tour.com WEB: www.premier-tour.com