GAP GEZİSİ (GAZİANTEP-MARDİN-MİDYAT-HALFETİ-NEMRUT-ŞANLIURFA-DİYARBAKIR )

750 TL

GAZİANTEP-MARDİN –MİDYAT-HALFETİ-NEMRUT-ŞANLIURFA-DİYARBAKIR GEZİSİ

27 NİSAN – 01 MAYIS 2018 // 3 GECE, 4 GÜNDÜZ // YARIM PANSİYON

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN (27 NİSAN 2018 CUMA ): Gece saat 23:00’da Kızılay Premier Tour önünden hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımızın ardından Gaziantep’e varıyoruz.

2.GÜN (28 NİSAN 2018 CUMARTESİ): Gaziantep’e varışın ardından anlaşmalı tesisimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep gezimize başlıyoruz. Güneydoğu Anadolu bölgesinin sosyo ekonomik açıdan en gelişmiş ilinde Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Müzesini geziyoruz. Sonrasında Öğle yemeği için serbest zaman verip ardından Gaziantep Kalesini gezip bakırcılar ve baharatçılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, Akşam Yemeği ve konaklama Gaziantep 4* SAFİR HOTEL’de.

3.GÜN (29 NİSAN 2018 PAZAR): Sabah Otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Birecik ilçesine hareket ediyoruz. Burada dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan Kelaynak kuşlarını görüyoruz. ArdındanHalfeti'de tekne turumuzu yapıp Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da Balıklıgöl’e varıp fotoğraf çekip serbest zaman verdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip; Yemeğin ardından Ayn Zeliha Parkı, ve Hz. İbrahim’in doğduğu Mağarayı ziyaret ediyoruz. Eski Çarşı’da yöresel ürün ve baharat alış-verişi için serbest zaman verdikten sonra Harran’a hareket ediyoruz. Harran gezisini yapıp Hz. Eyüp’ün sabır mağarasını ziyaret edip otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, Akşam Yemeği ve konaklama Şanlıurfa’daki Hilton Garden Inn Hotel’de. (İsteğe bağlı extra olarak sıra gecesine gidilecektir.)

4.GÜN (30 NİSAN 2018 PAZARTESİ ): Sabah Otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkış alıp Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin evlerini, sokaklarını ve Ulu Camiyi gezdikten sonra alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kasımiye Medresesini gezdikten sonra Öğle yemeği için serbest. Yemeğin ardından Süryanilerin merkezi olan Dayrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Manastır gezisi sonrası, Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’ta ilçe merkezinde bulunan Konukevi ve Eskihanı gezdikten sonra Mardin Şehir merkezindeki Otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki 4* Grand Yay Hotel’de.

5.GÜN (01 MAYIS 2018 SALI): Sabah Otelimizde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelimizden çıkış alıp Mardin şehir merkezinde kısa bir serbest zaman verip Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı müzesini gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verip Kapalı Çarşı ve Diyarbakır Surlarını gezip Ardından Adıyaman’a gidiyoruz. Ardından minibüslere binip Günbatımını izlemek için Nemrut’a çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağını gezdikten sonra Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. I. Antiochos,Zeus, Apollon, Herakles,Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terasını görüp Ankara’ya hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız, gerekli molalarımız ve yol güzergahında bulunan akşam yemeği için serbest zaman verdikten sonra Ankara’ya varıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileği ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

GEZİ ÜCRETİ: 750,00 TL (NAKİT) – 775,00 TL -TEK ÇEKİM - 800,00 TL ( BONUS/WORLD 5 TAKSİT – MAXIMUM 3 TAKSİT)

TEK KİŞİLİK ODA FİYAT FARKI: 250,00 TL - UÇAK İLE GİDİLİR İSE KİŞİ BAŞI NAKİT: 1.250,00 TL

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER: Full donanımlı otobüsümüz ile Gidiş-Dönüş Ulaşım, Araç içi ikramlar (4) kahvaltı, (3) Akşam Yemeği, 3 gece konaklama, Zorunlu TÜRSAB Seyahat sigortası, tüm çevre gezileri ve profesyonel rehberlik hizmetleri dahil edilmiştir.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:Sıra Gecesi, Tüm öğle yemekleri, Nemrut Dağına çıkış transfer ücreti, Milli Park, müze ve ören yeri giriş ücretleri, Tüm yemeklerde alınan tüm içecek ücretleri, kişisel harcamalar ve son gün akşam yemeği, gezi ücretine dahil edilmemiştir.