ST. PETERSBURG- MOSKOVA TURU

899 EURO

ST. PETERSBURG- MOSKOVA TURU ( 06 - 12 Haziran 2018 )

1.GÜN ANKARA, ISTANBUL, ST. PETERSBURG : 06 Haziran 2018- Çarşamba

Sabah saat 05,30 da Esenboğa Hava limanı iç hatlar Terminalinde buluşma bagaj ve bilet işlemlerinden sonra saat 7,00 de THY TK 2113 sefer sayılı uçakla Ankara’dan hareket.

08.10 İstanbul Atatürk Hava Limanına varış. Pasaport işlemlerinden sonra saat 10.55 de TK 401 sefer sayılı uçakla İstanbul’dan hareket. Saat 14.15 de St. Petersburg’a varış.

Panoramik şehir turunda Çarlık Rusyası’na başkentlik yapan kentin göz alıcı mimarisini göreceğimiz Neva nehri kıyıları, şehrin kalbi kabul edilen ünlü Nevski Caddesi, Amirallik Binası, şehrin en büyük kilisesi olan St İshak Katedrali, Kışlık saray yakınındaki Saray Meydanı , Pushkin Anıtı, Eski Liman Fenerleri, Birzhevoy Köprüsünden Vasilevsky adasına geçiş, Peter&Paul Kalesi , Aurora Zırhlısı, Hemitage Sarayı, Kanlı Kilise, Sanatçılar Meydanı göreceğiz.

Akşam yemeği ve sonrası konaklama St. Petersburg’daki otelimiz de

2.GÜN 07 Haziran 2018- Perşembe

Kahvaltının ardından St. Petersburg’da yapacağımız Rus Sarayları turunda Baltık denizi kıyısında bulunan 1. Petro’nun saray olarak inşa ettirdiği görkemli Peterhof Sarayı ve Bahçesi ( Bilet ücretleri katılımcı tarafından ödenecektir.) Öğleden sonra Puşkin kasabasında yer alan benzersiz kehribar odası ve balo salonları dekorasyonları ile meşhur Katerina Sarayı ve Bahçesi gezilecektir. ( Bilet bedeli katılımcı tarafından ödenecektir.) Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.GÜN 08 Haziran 2018- Cuma

Kahvaltının ardından tam gün sürecek St .Petersburg şehir turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız UNESKO Dünya Kültür mirası listesinde yer alan Hermitaj ( Ermitaj ) Müzesi .Çarlık Rusya’sı döneminde Büyük Katerina’nın kışlık saray olarak inşa ettirdiği dünyaca ünlü Hermitage Müzesi gezimizde ( Bilet bedeli katılımcı tarafından ödenecektir.) Avrupa’nın en ünlü ressamlarının tablolarını, Çar ve Çariçelerin sanat koleksiyonlarını ve saray balo salonlarını geziyoruz. Kanal Gezimiz ardından akşam yemeği ve sonrası konaklama otelimizde

4.GÜN : 09 Haziran 2018 - Cumartesi

Kahvaltı sonrası alan transferi ve Rus Havayolları ile saat 09.15 de St.Petersburg – Moskova uçuşu . saat 10.40 da Moskova’ya varış. Moskova’ya varışımız sonrasında yapılacak panoramik şehir turunda ; Kızıl Meydan, St. Basil Kilisesi, Gum alışveriş mağazası, KGB Binası, Tverskaya Caddesi, Kremlin Sarayı, Moskova Nehri, Poklonnaya Tepesi, Bolshoy Tiyatrosu,Ouskin Müzesi,Nazım Hikmetin Mezarının bulunduğu Novodevich Mezarlığı görülecektir.Akşam yemeği sonrası konaklaman Moskova’ daki otelimizde

5.GÜN: 10 Haziran 2018- Pazar

Kahvaltı sonrası Rusya Federasyonun başkenti Moskova’da yapacağımız Kremlin gezisinde UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’nde yer alan Kremlin Saray Katedralleri ( Bilet bedeli katılımcı tarafından ödenecektir) ve bahçesi gezildikten sonra Moskova Üniversitesinin bulunduğu Serçe Tepesine giderek şehrin kuş bakışı izlenmesi ve Zafer Parkın da yapacağımız yürüyüş sonrası otele dönüş . Akşam yemeği sonrası konaklama Moskova’daki otelimizde.

6.GÜN : 11 Haziran 2018- Pazartesi

Kahvaltının ardından otelden ayrılarak Moskova’nın en güzel caddesi olan Arbat Caddesi ile mimarisi, resim ve heykelleri ile bir müzeyi andıran Moskova Metrosunu gezeceğiz. Akşam- ışıklar altında Moskova -Radisson Cruise tekne gezisi sonrası yerel saat ile 24.00 de hava limanına transfer

7.GÜN: 12 Haziran 2018- Salı

03.10 da TK 422 sefer sayılı uçakla Moskova dan hareket.

06.15 de Ankara Esenboğa Havalimanına varış.

FİYAT : 899,00 Euro

Ödeme Şartları: Bonus, Finans ve Word Kart’a 5 Taksit( 2+3, Paraf ve Maximum 2 Taksit)

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Ankara/İstanbul/StPetersburg/Moskova/Ankara; THY ile ekonomi sınıf uçuşlar( St.Petersburg-Moskova arası yerel şirket)
  • Hava limanı Vergileri
  • 4* otellerde5 gece otel-kahvaltı konaklama,
  • Akşam yemekler 5 adet
  • Programda bulunan geziler,
  • St.Petersburg’da kanal gezisi,
  • Işıklar altında Moskova Radisson Curuise tekne gezisi
  • Hava Limanı/ Otel/Havalimanı Transferleri
  • Seyahat Sigortası
  • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR

-Yeşil(Hususi) ve Normal Pasaporta 110,00 ABD Doları+ 50,00 TL Vize Ücreti

-15,00 TL Yurt Dışı Çıkış Vergisi

-Öğle Yemekleri ve-Yemeklerde alınacak Alkollü ve alkolsüz içecekler ( Su hariç

-Hermitaj Müzesi, Peterhof Bahçesi, Katherina sarayı, Kremlin sarayı ve Moskova Metrosu Gieiş Biletleri