ÇANAKKALE BOZCAADA CUNDA TURU (TP)

1.GÜN: ANKARA-KAZDAĞLARI

Akşam saat 23.00’de Sıhhiye Çokkatlı Otopark önünden hareket ediyoruz.

2.GÜN: CUNDA ADASI - ASSOS ANTİK KENTİ – ÇANAKKALE

Sabah tesiste alacağımız kahvaltı sonrası Ayvalık Cunda Adası'na Geçioruz. Cunda Adası gezimiz sonrasındaÖğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında Assos'a doğru yola çıkıyoruzAntik Dönem’in ünlü felsefe merkeziAssos Antik Kenti Akropolü’nün, gezilmesinin ardından burada geçireceğimiz serbest zaman sonrasında belirtilen saatte toplanıp akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale’deki otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN: ÇANAKKALE - TRUVA ANTİK KENTİ - BOZCAADA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Çanakkale merkezdekiTruva Atı’nıgörüp,Truva Antik Kenti’nehareket ediyoruz. Beş bin yıllık süreçte dokuz kez yakılıp yıkılan, aynı yerde tekrar tekrar kurulduğu için çok sayıda tarihi aydınlatmaya bilgiler sağlamış olan Truva Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Homeros'un İlyada Destanı’nda bahsi geçen Truva Savaşları'nın yaşandığı yer olarak bilinen antik kenti gezip, Geyikli Limanı’ndan vapurlaBozcaada'yahareket ediyoruz. (Vapur seferlerine göre programda gezilecek yerlerin zamanlarında ve öğle yemeğinde değişiklik yapılabilir.) Nice tarihi serüvenin sahibi ve Rum Mimarisi’nin kusursuz dokusu içerisinde dizilen, Osmanlı yapılarının oluşturduğu muazzam bir manzaranın diyarı olan Bozcaada'nın sunduğu masalsı görselliğin verdiği ziyafete misafir oluyoruz. Ege`nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarındaöğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası, adada yapılacak alışveriş ve serbest zaman sonrası feribotla Geyikli Limanı’na geçip, akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale’deki otelimize dönüyoruz.

4.GÜN: ÇANAKKALE – ECEABAT – ŞEHİTLİKLER (TAM GÜN ŞEHİTLİK TURU)

Kahvaltıdan sonra feribotlaEceabat’a geçip, 1462 yılında İstanbul kuşatması esnasında Papalık Donanması’nın Bizans İmparatorluğu’na yardım etmesini önlemek amacıyla yaptırılanKilitbahir Kalesi’nive boğaz savunmasını güçlendirmek amacıyla yapılanNamazgah Tabyası’nıpanoramik olarak görüp, kendi ağırlığının üç katından fazla olan mermileri taşıyarak adını Türk Tarihi’ne yazdıran Seyit Onbaşı Heykeli’ni de görerek Türk’ün tükenmezliğinin simgesiŞehitler Abidesi’nehareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunanŞahindere Şehitliği’nigezip, Şehitler Abidesi’ne varıyoruz. Abide ve Çanakkale Şehitliği’nin gezilmesinin ardındanMorto Koyu’nuseyrederekErtuğrul Tabyası’navarıyoruz. Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği’ningezilmesi veErtuğrul Tabyası’nıngörülmesinin ardından, Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeğimizi yiyoruz. ArdındanSargıyeri Şehitliği’nehareket edip şehitliği geziyoruz. Buradan Anzak Koyu’na hareket edip,Anzak Koyu’nun ve Anzak Mezarları’nıngörülmesinin ardındanÇanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’negidiyoruz. Müzenin gezilmesi ve dünyada en kahraman alay olarak bilinen57. Alay Şehitliğiziyareti sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün savaşı yönetirken saatinin parçalandığı261 rakımlı tepe ve Conk Bayırı’nıgörüp, Akşam yemeği için Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale’de yemek sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından zevkli gezimizi sonlandırmak üzere Ankara’ya hareket edip sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

• Özel tur otobüsü ile yolculuk • 2 gece konaklama • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası • 3 kahvaltı, 2 Öğle Yemeği, 2 akşam yemeği • Rehberlik ve refakat • Yolculuk sırasında ikramlar • Feribot geçiş ücretleri
• Oteldeki yemeklerde alınan içecekler, minibar ve diğer ekstra harcamalar • Müze ve ören yerleri, programda belirtilen tüm müzelerin giriş ücretleri • Son Gün Öğle ve Akşam Yemeği