KARADENİZ - BATUM TURU

KARADENİZ -BATUM TURU

23 - 27 HAZİRAN 2017 (3 GECE - 4 GÜNDÜZ) TAM PANSİYON

GEZİ PROGRAMI

(23 HAZİRAN2017 CUMA): Akşam saat 22:00’da Sıhhiye Çok Katlı Otopark’tan hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımızın ardından Trabzon’a varıyoruz.

1.GÜN (24 Haziran 2017 CUMARTESİ): Sabah Trabzon’a varışın ardından anlaşmalı restoranımızda açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Atatürk Köşkünü ve Ayasofya Müzesini gezdikten sonra Akçaabat’a gidip yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Uzungöl’e hareket ediyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası tüm grupla buluşarak yol güzergahımızda bulunan Kiremitli Köprüsünde tüm grupla fotoğraf çekildikten sonra Maçka’ya hareket ediyoruz. Maçka’da Hamsiköy’ü gezip Meşhur Sütlac’ı yedikten sonra konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam Yemeği ve Konaklama Trabzon’daki otelimizde.

2.GÜN (25 HAZİRAN2017 PAZAR): Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Batum’a geçiş için Sarp Sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinden geçtikten sonra Batum’a giriş yapıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Gonyo Kalesini panoramik görüp, Batum şehir merkezine hareket ediyoruz. Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanını gezip yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz (extra). Yemek sonrası Batum Botanik Park’ını geziyoruz. Gezi sonrası Batum çıkış Türkiye’ye giriş için Sınır Kapısını hareket ediyoruz. Gümrük çıkış işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıp, Çağlayan Köyü gezisi sonrası Çay Fabrikasına Hareket ediyoruz. Çay fabrikasına çay oluşumun hakkında bilgi alıp, ikramlık çaylarımızı yudumlayıp çay alış-verişi yaptıktan sonra sonrası konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otelimizde.

3.GÜN(26 HAZİRAN2017 PAZARTESİ): Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış alıp, Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder yaylasına varışın ardından yaylada doğa yürüyüşü yapıp Gelintülü Şelalesi, Fırtına Deresi ve Vadisini görüyoruz. Fırtına Deresinde horon ve tulum eşliğinde yöresel öğle yemeğimizi alıp Zilkale-Palovit Şelalelesine çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat süren Tulumlu, horonlu eğlenceli Zilkale gezimizin ardından Rize Bezi Alış Verişi yapıp Konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde.

4.GÜN (27 HAZİRAN2017 SALI): Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış yapıp Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun Kalesine çıkıp Topal Osman’ın mezarını ziyaret edip Ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Mükemmel bir manzaraya sahip olan Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Manzarayı seyredip, çay-kahve içmek için serbest zaman verip ardından tekrar teleferik ile Boztepe’den iniyoruz. Daha sonra fındık alış-verişi için serbest zaman verip, Samsun’a hareket ediyoruz. Öncellikle İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapurunu gezdikten Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Çorum’da leblebi alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Gerekli mola ve ikramlarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileği ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

**ACENTA AYNI STANDARTLARDA OTEL DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

**ARAÇLAR KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTE OLUP,KOLTUK NUMARALARI KAYIT VE ÖDEME SIRASINA GÖRE VERİLMEKTEDİR.

GEZİ ÜCRETİ: 675,00 TL (NAKİT) – 680,00 TL (TEK ÇEKİM) – 695,00 TL (5 TAKSİT)

00-06 YAŞ ÇOCUK: 400,00 TL – 06-12 YAŞ ÇOCUK: 560,00 TL

TEK KİŞİLİK FİYAT FARK: 200,00 TL

Son model full donanımlı araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım, Araç içi ikramlar, (4) Kahvaltı, (3) Öğle yemeği, (3) Akşam Yemeği, 3 gece konaklama, Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Tüm çevre gezileri ve Premier Tour Refakati.
Batum giriş harç bedeli (15 TL), Batum’daki Öğle yemeği, Son gün akşam yemeği, yemeklerde alınacak içecek ücretleri, Zilkale-Palovit Şelalesi çıkış ücreti, Giresun Kalesine çıkış transfer bedeli, Ordu Boztepe çıkış için teleferik ücreti, Milli Park, müze ve ören yeri giriş ücretleri, Kişisel harcamalar.
BATUM GİRİŞİ İÇİN ÖNEMLİ BİLGİ; ÖNEMLİ NOT: BATUM GİRİŞİNDE 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN NÜFUS CÜZDANLARI FOTOĞRAFLI OLACAK VE EĞER TURA ANNESİ YA DA BABASINDAN GELMEYEN OLURSA NOTER ONAYLI VEKALETNAME ALMALARI ZORUNLUDUR. ÜLKEMİZDE OHAL DÖNEMİ DEVAM ETTİĞİ İÇİN EMEKLİ MEMURLAR SGK’DAN EMEKLİ YAZISI VE EMEKLİLİK KARTI, ÇALIŞAN MEMURLAR ÇALIŞTIĞI KURUMDAN YURT DIŞINA ÇIKMASINDA SAKINCA YOKTUR İBARESİ İÇEREN İZİN YAZISI VE SON 3 AYLIK MAAŞ BODROSUNU BULUNDURMALARI MECBURİDİR. BATUM GİRİŞLERİ TC KİMLİKLERİ - NUFUS CÜZDANI İLE YAPILMAKTADIR. KİMLİKLERİN ESKİ, YIPRANMIŞ VEYA SOĞUK DAMGASİ BOZULMUŞ OLMAMASI GEREKMEKTEDİR. HER KİMLİKTE TC NUMARASI VE FOTOĞRAFIN OLMASI MECBURİDİR.