Karadeniz Ve Batum

1. GÜN: ANKARA – TERME

Akşam saat 22:00’da Sıhhiye Çokkatlı Otopark Önünden hareketle Terme Ulusoy tesislerine varıyoruz.

2. GÜN: TERME – ORDU - TRABZON

Sabah Ulusoy Terme tesislerinde alacağımız kahvaltı sonrası Ordu’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben teleferik ile Boztepe’ye çıkıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Trabzon’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Akçaabat’ta öğle yemeğimizi alıp Trabzon gezimize başlıyoruz. Ayasofya Camii, Atatürk Köşkü gezilerimizi tamamlayıp Gümüş alışverişi için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

3. GÜN: ZİGANA – KARACA MAĞARASI – UZUNGÖL – RİZE - ÇAYELİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Zigana geçidinden geçerek Gümüşhane sınırları içrisinde olan Karaca Mağarası’na gidiyoruz. Karaca Mağarası ziyaretimiz sonrasında Öğle Yemeği için Trabzon’a dönüyoruz. Trabzon’da öğle yemeğimizi aldıktan sonra Uzungöl’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan çay fabrikası gezimiz sonrası Uzungöl’e varıyoruz. Uzungölde vereceğimiz serbest zamandan sonra Akşam yemeği ve geceleme için Çayeli’ne geçiyoruz.

4. GÜN: ÇAYELİ – BATUM – AYDER

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Batum’a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısını geçtikten sonra Batum’da Gonyalı Kalesi, Botanik Parkı, Orta Camii, Meryem Ana Katedrali, Poseidon Anıtını görüyor Ve Türkiye’ye dönüş yoluna koyuluyoruz. Varışımızı takiben Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ayder’deki Otelimizde.

5. GÜN: AYDER - FIRTINA DERESİ – ORDU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Ayder Yaylası’nı geziyoruz. Gelintülü Şelalesi’nde kısa bir serbest zaman sonrasında Fırtına Deresi kenarında Tarihi Taş Köprü’yü görüp Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezi alışverişi sonrasında Rize Botanik Parkında vereceğimiz çay molası sonrası Akşam yemeği ve geceleme için Ordu’daki otelimize hareket ediyoruz.

6. GÜN: ORDU – SAMSUN – ÇORUM – ANKARA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Samsun’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Etnoğrafya ve Arkeoloji Müzeleri gezilerimizi yapıp öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Çorum’a hareket ediyoruz. Çorum’da vereceğimiz Leblebi Alışverişi molası sonrasında Ankara’ya hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde Ankara’da vedalaşıyoruz.

• Yüksek Modelli Turizm paketli Araçlarımız İle Ulaşım • 4 Gece (Y.P) Konaklama • Araç içi ikarmlar • 5 Kahvaltı 4 Akşam Yemeği • Rehberlik Hizmetleri • Zorunlu Seyahat Sigortası • Tüm Çevre Gezileri
• Yemeklerde Menü dışında Kalan Yiyecek ve İçecek Ücretleri • Öğle Yemekleri • Dönüş Günü Akşam Yemeği • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri • Kişisel Harcamalar
Not 1: Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişide özel dizayn minibüs ile, 15-29 kişide lüks küçük otobüs ile, 29 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır. Not 2: Haftalık turlarımızın, yeterli (en az 15 kişi)sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda; min. 3 gün önceden haber verilir. Not 3: Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez; sadece koltuk numarası garantisi verilir. Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir. Not 5: Otellerden hareket saatleri ve program akışında olabilecek değişiklikler, tur rehberimiz tarafından belirlenecektir.