Çanakkale - Şehitlikler - Truva

1.GÜN : ANKARA-ÇANAKKALE

Akşam saat 19.30’da Sıhhiye Çok Katlı Otopark önünden Çanakkale’ye hareket. Eskişehir, Bursa, Bandırma, Lapseki yol güzergâhından gerekli molalar verilerek Çanakkale’ye varış.

2.GÜN: ŞEHİTLİKLER

Sabah saat 06.00’da Çanakkale Boğazı’ndan Gelibolu Yarımadası’na geçiş. Sabah kahvaltı ve dinlenmeden sonra tarihi milli park alanında Anzak Koyu, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü, Morto Koyu, Şehitler Abidesi, Harb Eserleri Müzesi, siperler, mevziler gezildikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman sonrası Abide, Fransız Şehitliği, Müze, Mecidiye Şehitliği, Seyit Onbaşı Anıtı gezilerek, saat 15.00’te Çanakkale Boğazı’ndan geçerek Askeri müze, Nusret Mayın Gemisi, Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı gezildikten sonra otele dönüş. Odalara Yerleşme, Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: TRUVA-ANKARA

Otelde açık büfe kahvaltı. Saat 09.30’da otelden ayrılış. Truva Antik Kenti’ne hareket. Tahta atı ile ünlü ve tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşı konu alan Truva (Troya) Antik Kenti’ni gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası. Ankara’ya hareket. Lapseki, Bandırma, Bursa, Eskişehir yol güzergahından gerekli molalar verilerek Ankara’ya varış. Bir başka gezide vedalaşıp ayrılıyoruz.

* Son model otobüs ile gidiş-dönüş özel ulaşım * araç içi ikramlar * seyahat sağlık sigortası * çanakkale’de 1 gece konaklama * ( 2 ) sabah kahvaltısı, (2) öğle yemeği, ( 1 ) akşam yemeği * çanakkale - eceabat - çanakkale vapur geçiş üçretleri * çevre gezileri ve rehberlik
* son gün akşam yemeği * yemeklerde alınan içeçekler * müze ve milli park girişleri * kişisel harcamalar