Adana - Hatay - Gaziantep Turu

1.GÜN : ANKARA-GAZİANTEP

Saat 22:00 de Sıhhiye Çok katlı Otoparkönünden hareket ediyor ve yaklaşık 10 saatlik bir yolculuktan sonra Gaziantep şehrine varıyoruz. Kahvaltıdan sonra, öncelikle Zeugma Müzesini ziyaret edip,sonrasında şehir merkezindeki Kale Kurtuluş Savaşı Müzesini geziyor veyemek molası veriyoruz. Ardından Beyaz Han, Zincirli Bedesteni ve Tahmis Kahvesindeki molamızdan sonra Tarihi çarşılarda vereceğimiz serbest zamanımız sonrasındaOtelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz.

2. GÜN : GAZİANTEP-HATAY

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımız sonrasında Hatay ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Hitit dönemine ait dünyanın en eski heykel atölyesi olan Yesemek alanını ziyaret ediyoruz. Daha sonra St. Pierre Kilisesini ziyaret edip Habib-i Neccar camiinde duruyor ve Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve geceleme Hatay’daki otelimizde,

3. GÜN : HATAY-ADANA

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Mozaik müzesini gezip Çevlik’e gidiyor ve Titus tünelinde yürüyoruz. Yemekten sonra Dörtyol daki tarihi Sokollu Mehmet Paşa Kervansarayını ziyaret edip Adana daki otelimize yerleşiyoruz.

4. GÜN : ADANA-TARSUS

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında,Sabancı Camii, Ulu Camii, Seyhan Baraj Gölü ve Taşköprü ile Adana nın sembolü olan saat kulelerinin görülmesinden sonra Tarsus daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN : TARSUS-MERSİN

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Cennet ve Cehennem mağaralarına hareket ediyoruz. Gezimiz sonrasında Kız Kalesinin resimlerini çekip Mersin deki Atatürk Müzesini ve Refah Şehitleri Anıtını ziyareti takiben tekrar Tarsus daki otelimize dönüyoruz.

6. GÜN : MERSİN-ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Tarsus'ta St Paul Kilisesini, Roma Yolunu, Ulu camii ve Nusret Mayın Gemisi parkını görüp,Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrasında, güzel hatıralar ile Akşam saatlerinde Ankara’da vedalaşıyoruz.

* 2015 -2016 Son model full donanımlı araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım * Araç içi ikramlar * (5) Kahvaltı, (4) Akşam Yemeği * 4 gece konaklama * Zorunlu Seyahat Sigortası * Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Tüm çevre gezileri ve Premier Tour Refakati
* Öğle Yemekleri *Son gün akşam yemeği * Yemeklerde menü dışındaki alınan içecek ücretleri *Milli Park, müze ve ören yeri giriş ücretleri * Kişisel harcamalar.