ÇANAKKALE BOZCAADA ASSOS TURU

1.GÜN: ANKARA-KAZDAĞLARI

Akşam saat 23.00’de Sıhhiye Çokkatlı Otopark önünden hareket ediyoruz.

2.GÜN: KAZDAĞLARI - ASSOS ANTİK KENTİ – ÇANAKKALE

Sabah tesiste alacağımız kahvaltı sonrası Edremit Körfezi’nde, Kaz Dağları’nın eteklerinde, yeşilin her tonunun dört mevsim büyülediği, gizli saklı bir cennet olan Hasan Boğuldu Büveti ve zıplayan su anlamına gelen, gördüğümüzde neden bu adı aldığını anlayacağımız Sütüven Şelalesi’ni görüp, alışveriş yapabileceğimiz serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanıyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında Antik Dönem’in ünlü felsefe merkezi Assos Antik Kenti Akropolü’nün, gezilmesinin ardından burada geçireceğimiz serbest zaman sonrasında belirtilen saatte toplanıp akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale’deki otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN: ÇANAKKALE - TRUVA ANTİK KENTİ - BOZCAADA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Çanakkale merkezdeki Truva Atı’nı görüp, Truva Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Beş bin yıllık süreçte dokuz kez yakılıp yıkılan, aynı yerde tekrar tekrar kurulduğu için çok sayıda tarihi aydınlatmaya bilgiler sağlamış olan Truva Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Homeros'un İlyada Destanı’nda bahsi geçen Truva Savaşları'nın yaşandığı yer olarak bilinen antik kenti gezip, Geyikli Limanı’ndan vapurla Bozcaada'ya hareket ediyoruz. (Vapur seferlerine göre programda gezilecek yerlerin zamanlarında ve öğle yemeğinde değişiklik yapılabilir.) Nice tarihi serüvenin sahibi ve Rum Mimarisi’nin kusursuz dokusu içerisinde dizilen, Osmanlı yapılarının oluşturduğu muazzam bir manzaranın diyarı olan Bozcaada'nın sunduğu masalsı görselliğin verdiği ziyafete misafir oluyoruz. Ege`nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restoranlarındaöğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası, adada yapılacak alışveriş ve serbest zaman sonrası feribotla Geyikli Limanı’na geçip, akşam yemeği ve konaklama için Çanakkale’deki otelimize dönüyoruz.

4.GÜN: ÇANAKKALE – ECEABAT – ŞEHİTLİKLER (TAM GÜN ŞEHİTLİK TURU)

Kahvaltıdan sonra feribotla Eceabat’a geçip, 1462 yılında İstanbul kuşatması esnasında Papalık Donanması’nın Bizans İmparatorluğu’na yardım etmesini önlemek amacıyla yaptırılan Kilitbahir Kalesi’ni ve boğaz savunmasını güçlendirmek amacıyla yapılan Namazgah Tabyası’nı panoramik olarak görüp, kendi ağırlığının üç katından fazla olan mermileri taşıyarak adını Türk Tarihi’ne yazdıran Seyit Onbaşı Heykeli’ni de görerek Türk’ün tükenmezliğinin simgesi Şehitler Abidesi’ne hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Şahindere Şehitliği’ni gezip, Şehitler Abidesi’ne varıyoruz. Abide ve Çanakkale Şehitliği’nin gezilmesinin ardından Morto Koyu’nu seyrederek Ertuğrul Tabyası’na varıyoruz. Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliği’nin gezilmesi ve Ertuğrul Tabyası’nın görülmesinin ardından, Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeğimizi yiyoruz. Ardından Sargıyeri Şehitliği’ne hareket edip şehitliği geziyoruz. Buradan Anzak Koyu’na hareket edip, Anzak Koyu’nun ve Anzak Mezarları’nın görülmesinin ardından Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne gidiyoruz. Müzenin gezilmesi ve dünyada en kahraman alay olarak bilinen 57. Alay Şehitliği ziyareti sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün savaşı yönetirken saatinin parçalandığı 261 rakımlı tepe ve Conk Bayırı’nı görüp, Akşam yemeği için Çanakkale’ye geçiyoruz. Çanakkale’de yemek sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından zevkli gezimizi sonlandırmak üzere Ankara’ya hareket edip sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz.

• Özel tur otobüsü ile yolculuk • 2 gece konaklama • Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası • 3 kahvaltı, 2 Öğle Yemeği, 2 akşam yemeği • Rehberlik ve refakat • Yolculuk sırasında ikramlar • Feribot geçiş ücretleri
• Oteldeki yemeklerde alınan içecekler, minibar ve diğer ekstra harcamalar • Müze ve ören yerleri, programda belirtilen tüm müzelerin giriş ücretleri • Kazdağları Transfer ücretleri