Doğu Karadeniz - Batum

4 GECE, 5 GÜNDÜZ - TAM PANSİYON

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: ANKARA - TRABZON

Akşam saat 22:00’da Sıhhiye Çok Katlı Otopark’tan hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımızın ardından Trabzon’a varıyoruz.

2.GÜN: TRABZON - UZUNGÖL - ZİLKALE - PALOVİT - RİZE

Sabah Trabzon’a varışın ardından anlaşmalı restoranımızda açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Atatürk Köşkünü ve Ayasofya Müzesini gezdikten sonra Akçaabat’a gidip yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Uzungöl’e hareket ediyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yaptıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası tüm grupla buluşarak yol güzergahımızda bulunan Kiremitli Köprüsünde tüm grupla fotoğraf çekildikten sonra Zilkale’ye çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saat süren Tulumlu, horonlu eğlenceli Zilkale+ Palovit Şelalesi gezimizin ardından konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otelimizde.

3.GÜN: BATUM - RİZE

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra Batum’a geçiş için Sarp Sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinden geçtikten sonra Batum’a giriş yapıyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Gonyo Kalesini panoramik görüp, Batum şehir merkezine hareket ediyoruz. Avrupa Meydanı, Tiyatro Meydanı ve Piazza Meydanını gezip yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz (extra). Yemek sonrası Batum Botanik Park’ını geziyoruz. Gezi sonrası Batum çıkış Türkiye’ye giriş için Sınır Kapısını hareket ediyoruz. Gümrük çıkış işlemleri sonrası Türkiye’ye giriş yapıp, Çağlayan Köyü gezisi sonrası Çay Fabrikasına Hareket ediyoruz. Çay fabrikasına çay oluşumun hakkında bilgi alıp, ikramlık çaylarımızı yudumlayıp çay alış-verişi yaptıktan sonra sonrası konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Rize’deki otelimizde.

4.GÜN: AYDER YAYLASI - FIRTINA DERESİ - TRABZON

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış alıp, Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. Ayder yaylasına varışın ardından yaylada doğa yürüyüşü yapıp Gelintülü Şelalesi, Fırtına Deresi ve Vadisini görüyoruz. Fırtına Deresinde horon ve tulum eşliğinde yöresel öğle yemeğimizi alıp Maçka’ya hareket ediyoruz. Maçka’da Zigana geçitini görüp, Hamsiköy ‘de sütlaç yemek için serbest zaman veriyoruz. Yaylada yürüyüş ve fotoğraf çekilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası yöresel alış-veriş yapıp konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Trabzon’daki otelimizde.

5.GÜN: GİRESUN - ORDU - SAMSUN

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış yapıp Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun Kalesine çıkıp Topal Osman’ın mezarını ziyaret edip Kalede serbest zaman veriyoruz. Ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Mükemmel bir manzaraya sahip olan Boztepe’ye teleferik ile çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Manzarayı seyredip, çay-kahve içmek için serbest zaman verip ardından tekrar teleferik ile Boztepe’den iniyoruz. Daha sonra fındık alış-verişi için serbest zaman verip, Samsun’a hareket ediyoruz. Odalara yerleşme, akşam yemeği ve konaklama Samsun’daki otelimizde.

6.GÜN: SAMSUN - ÇORUM - ANKARA

Sabah otelde açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra otelden çıkış yapıp Samsun gezimize başlıyoruz. Öncellikle İlk Adım Anıtı, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ve Bandırma Vapurunu gezdikten sonra Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Ankara’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Çorum’da leblebi alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. Gerekli mola ve ikramlarımızın ardından Ankara’ya varıyoruz. Bir başka gezide buluşmak dileği ile vedalaşıp ayrılıyoruz.

* 2015 -2016 Son model full donanımlı araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım * Araç içi ikramlar * (5) Kahvaltı, (4) Öğle yemeği, (4) Akşam Yemeği * 4 gece konaklama * Zorunlu Türsab Seyahat Sigortası * Profesyonel Rehberlik Hizmeti * Tüm çevre gezileri ve Premier Tour Refakati
* Batum giriş harç bedeli (15 TL) * Batum’daki Öğle yemeği * Son gün akşam yemeği * Yemeklerde menü dışındaki alınan içecek ücretleri * Zilkale’ye çıkış ücreti * Giresun Kalesine çıkış transfer bedeli * Ordu Boztepe çıkış için teleferik ücreti * Milli Park, müze ve ören yeri giriş ücretleri * Kişisel harcamalar.
ACENTA, AYNI STANDARTLARDA OLMAK KAYDIYLA OTEL DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR. ÖNEMLİ NOT: BATUM GİRİŞİNDE 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN NÜFUS CÜZDANLARI FOTOĞRAFLI OLACAK VE EĞER TURA ANNESİ YA DA BABASINDAN GELMEYEN OLURSA NOTER ONAYLI VEKALET ALMALARI ZORUNLUDUR. ARAÇLAR KİŞİ SAYISINA GÖRE BELİRLENMEKTEDİR. KOLTUK NUMARALARI KAYIT VE ÖDEME SIRASINA  GÖRE VERİLMEKTEDİR.